خانه/راهنمای استفاده ظروف مسی/آیا نانو کردن ظروف مسی از تغییر رنگ آن‌ها جلوگیری می‌کند؟
توسط در ۱ام شهریور, ۱۴۰۲ منتشر شدبدون دیدگاه
آیا نانو کردن ظروف مسی از تغییر رنگ آن‌ها جلوگیری می‌کند؟

نانو کردن ظروف مسی به معنای استفاده از لایه‌ی بی رنگی از مواد آنتی اکسیدان بر روی سطح خارجی ظروف مسی می‌باشد. علت تغییر رنگ یا سیاه شدن ظروف مسی واکنش یون‌های مس با اکسیژن می ‌باشد. اکسیداسیون مس باعث می شود ظروف مسی پس از مدتی که در معرض حرارت و یا رطوبت قرار گرفتند، درخشش خود را از دست بدهند و یا لکه‌های پراکنده مشکی سرتاسر آن‌ها را بپوشاند. ظروف مسی نانو شده به دلیل وجود یک لایه مقاوم، دیگر در تماس با اکسیژن نخواهند بود و برای مدت طولانی، حتی تا ده سال، جلای اولیه خود را حفظ خواهند کرد. شست و شوی ظروف مسی نانو شده بسیار ساده‌تر ظروف معمولی بوده و حتی می توان از ماشین ظرفشویی استفاده کرد. نانوکردن ظروف مسی، یکبار برای همیشه نیاز مداوم به تهیه محلول‌های جلا دهنده را از بین برده و موجب صرفه جویی چشم گیری در وقت و هزینه‌ها خواهد شد. البته بهتر است بدانیم، حرارت بالا و شعله مستقیم به پوشش نانویی آسیب وارد خواهد کرد از همین رو معمولا نانو کردن ظروف مسی آشپزخانه پیشنهاد نمی شود و بهتر است از شیوه‌های قدیمی برای نگهداری و شست و شوی آن‌ها کمک گرفت.

نانو مس، روشی برای نو کردن ظروف مسی!

نانو کردن ظروف مسی یک ایده نوآورانه درجهت جلوگیری از تغییر رنگ و سیاه شدن آن‌ها می باشد. ظروف مسی به دلیل خواص منحصر به فرد خود هیچگاه جایگاه خود را در آشپزخانه و خانه ایرانی از دست نداده و در گذر زمان تبدیل به بازتابی از هنر و فرهنگ مردم ایران و خاورمیانه در دیگر کشورها نیز شده‌اند. خرید ظروف مسی به دلیل ماندگاری بالا، ارزش زیبایی شناختی، رسانایی حرارتی بسیار بالا و تاثیر در حفظ سلامتی و تندرستی، انتخابی ارزشمند در راستای کمک به حفظ محیط زیست و فرهنگ‌ غنی ما خواهد بود. ولی در این میان تغییر رنگ ظروف مسی مشکلی متداول بوده که برخی را از انتخاب ظروف مسی برای استفاده روزمره منصرف کرده است. اگرچه امروزه محلول‌های جلا دهنده به سادگی این مشکل را برطرف می کنند ولی جلوگیری از بروز آن انتخاب بهتری است. نانو کردن ظروف مسی راه حلی دائمی و کم دردسر است.

ظروف مسی را چگونه نانو کنیم

ظروف مسی را چگونه نانو کنیم

 

ظروف مسی را چگونه نانو کنیم؟

نانو کردن ظروف مسی در کارخانه‌ها و کارگاه‌ها صورت می گیرد. برای نانو کردن ظروف مسی در کارخانه‌ها ابتدا ظروف را به خوبی تمیز می کنند تا اثری از چربی و یا سایر آلودگی‌ها بر آن باقی نماند. سپس مواد آنتی اکسیدان به صورت یک لایه بسیار نازک در فرایندی کاملاً بهداشتی کل سطح ظروف مسی را می پوشانند. این لایه بیرونی تمام فضاهای خالی و تخلخل‌های میکروسکوپی ظروف را می پوشاند و عملاً راهی برای رسیدن اکسیژن به یون‌های مس باقی نمی ماند. اگر مس نتواند با اکسیژن واکنش دهد، تغییر رنگ رخ نخواهد داد و ظروف مسی برای سال‌ها درخشش و جلای اولیه خود را حفظ خواهند کرد. روکش نانو کاملاَ بی رنگ و نامرئی بوده و پس نانو کردن ظروف مسی هیچ تغییر رنگی در ظاهر آن‌ها مشاهده نخواهد شد. تنها نکته مورد توجه، عدم امکان نانو کردن سطح داخلی و قلع اندود شده ظروف مسی می باشد.

آیا ظروف مسی نانو مضر هستند؟

نانو کردن ظروف مسی تنها مختص به سطح بیرونی ظروف مسی می باشد. سطح درونی قلع اندود شده تا بین مس و غذا واکنش‌های ناخواسته‌ای صورت نگیرد. موادی که برای نانو کردن ظروف مسی به کار می روند برای سلامتی مضر نیستند درعوض با ایجاد مقاومت در مس برای واکنش با اسیدهای خوراکی و داشتن خاصیت آنتی باکتریال برای حفظ سلامتی مفید نیز خواهند بود. پوشش نانویی ظروف مسی از مواد آنتی اکسیدان است. مواد آنتی اکسیدان در بدن ما برای جلوگیری از بروز سرطان‌ها ضروری هستند.

مزایای استفاده از ظروف مسی نانو شده چیست:

نحوه نانو کردن ظروف مسی از اهمیت بالایی در نتیجه استفاده از آن‌ها برخوردار است. این فرایند باید به صورت کاملا بهداشتی و استریلیزه انجام شود تا موثر بوده و تاثیرات سوء بر سلامتی ما نداشته باشد. در نهایت اگر تمام فرایند نانو کردن ظروف مسی به درستی صورت بگیرد استفاده از ظروف مسی نانو شده مزایای زیادی خواهد داشت.

  • تثبیت براق بودن و جلای اولیه: ظروف مسی نانو شده نه کدر می‌شوند و نه سیاه. ولی کیفیت پوشش نانو تعیین می کند که مقاومت ظروف مسی به واکنش با اکسیژن تا چند سال خواهد بود. در بهترین حالت ظروف مسی برای ده الی یازده سال جلای اولیه خود را حفظ خواهند کرد.
  • ایجاد مقاومت دربرابر اسیدهای خوراکی: یکی از مشکلات متداول استفاده از ظروف مسی، واکنش مس با اسیدهای خوراکی همچون سرکه و گوجه فرنگی می‌ باشد. از همین رو معمولا پیشنهاد می شود از طبخ و سرو این مواد غذایی در ظروف مسی پرهیز کنید. ظروف مسی نانو شده چنین ویژگی نداشته و می توان با خاطری آسوده از آن‌ها استفاده کرد.
  • خاصیت آنتی باکتریال: ظروف مسی به خودی خود دارای خاصیت آنتی باکتریال و ضد میکروبی هستند. نانو کردن آنها تنها تاثیر این ویژگی را تشدید و دو چندان خواهد کرد. پوشش نانو تمام تخلخل ظروف را پوشانده و از نفوذ باکتری‌ها و میکروب‌ها به این ظروف جلوگیری خواهد کرد.
  • قابلیت شست و شو در ماشین ظرفشویی: قرار گیری ظروف مسی در معرض رطوبت برای مدت طولانی فرایند اکسیداسیون و تغییر رنگ را سرعت می‌بخشد. ولی با نانو کردن ظروف مسی این مشکل برطرف شده و به راحتی می‌ توانید از ماشین ظرفشویی برای شست و شوی ظروف مسی کمک بگیرید.
  • جلوگیری از باقی ماندن رد قطرات آب بر روی ظروف مسی: شاید متوجه لکه‌های مشکی و پراکنده‌ای که پس از هر بار شست و شو بر روی ظروف مسی پدیدار می‌ شوند شده باشید. ظروف مسی نانو شده رد قطرات آب را به خود نمی گیرند و ظاهر براق خود را حتی پس از شست و شوی مکرر حفظ می کنند.
  • انجام سریع و هزینه پایین: نانو کردن ظروف مسی نیاز به مدت زمان زیادی نداشته و خیلی سریع صورت می‌ گیرد. هزینه انجام آن نیز نسبت به طرح و ابعاد ظروف مسی متغیر بوده و بسیار بصرفه می باشد.
ظروف مسی نانو شده

ظروف مسی نانو شده

راه‌های مراقبت از ظروف مسی نانو شده چیست؟

کیفیت و ماندگاری پوششی که از جنس مواد آنتی اکسیدان بوده و سطح خارجی ظروف مسی را می پوشاند و همچنین روش استفاده شده و نحوه نانو کردن ظروف مسی تاثیر بسزایی در مدت زمانی که این پوشش از تغییر رنگ ظروف مسی جلوگیری خواهد کرد دارند. ولی باید بدانیم مراقبت از ظروف مسی نانو شده نیز از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در تجربه ما از استفاده ظروف مسی نانو شده تاثیر خواهد داشت.

  • از سیم ظرفوشیی برای شست و شو ظروف مسی نانو شده استفاده نکنید: پوشش نانویی ظروف مسی بسیار نازک است. سیم ظرفشویی و اشیای تیز به راحتی به آن آسیب وارد کرده و عملکرد مناسب آن را کاهش می دهند. استفاده از سیم ظرف شویی در هنگام شست و شو به پوشش قلعی داخل ظروف نیز آسیب می‌ زند.
  • ظروف مسی نانو شده را در معرض حرارت مستقیم قرار ندهید: در هنگام استفاده از ظروف مسی نانو شده برای طبخ غذا بهتر است آن‌ها را در معرض حرارت مستقیم قرار ندهید و از شعله پخش کن استفاده کنید. حرارت بالا به پوشش نانوی ظروف مسی آسیب وارد کرده و طول عمر آن‌ها را کاهش می دهد.

نانو کردن ظروف مسی آشپزخانه

ظروف مسی آشپزخانه به طور مداوم در معرض حرارت مستقیم و بالا می باشند که این موضوع باعث کاهش طول عمر پوشش نانویی آن‌ها شده و طول عمرشان را کاهش می دهد از این رو بهتر است برای جلوگیری از تغییر رنگ و کدر شدن ظروف مسی آشپزخانه از روش‌های سنتی‌تر کمک بگیرید. کافی است از ماشین ظرفشویی برای شست و شوی آن‌ها استفاده نکنید. همچنین بهتر است اسکاچ نرم و پودر شست و شوی دستی را جایگزین شوینده‌های قوی و سیم ظرفشویی کنید. در صورتی که متوجه تغییر رنگ ظروف مسی آشپزخانه خود شدید، می توانید با استفاده از ترکیب نمک و سرکه، سس گوجه فرنگی و یا محلول‌های جلا دهنده، درخشش اولیه را به آن‌ها بازگردانید.

ظروف مسی را چگونه نانو کنیم تا خواص مس از دست نرود؟

دلیل بسیاری از افراد برای خرید و استفاده از ظروف مسی، تاثیر استفاده از این ظروف بر حفظ سلامتی می‌باشد. استفاده از مواد خوراکی و غذاها در ظروف مسی می تواند ساده‌ترین راه برای تامین یون مس مورد نیاز بدن ما باشد. کمبود یون مس موجب فقر آهن، کم خونی، پیری زودرس و مشکلات قلبی خواهد شد از این رو دسترسی به مس بسیار حائز اهمیت است. برخی تصور می کنند نانو کردن ظروف مسی این خاصیت مفید را از بین می برد که تصوری کاملا اشتباه است. نحوه نانو کردن ظروف مسی در راستای حفظ خواص مس بوده و تنها برای جلوگیری از تغییر رنگ آن‌ها صورت می گیرد.

نانو کردن ظروف مسی آشپزخانه

نانو کردن ظروف مسی آشپزخانه

خرید باکیفیت‌ترین و زیباترین ظروف مسی ایرانی از مس و مس

سعی کردیم در این مقاله تمامی معایب و مزایای استفاده از ظروف مسی نانو شده را توضیح دهیم. همچین اطلاعات جامعی را درباره نحوه نانو کردن ظروف مسی و مراقبت از آن ها را در اختیار شما قرار بدهیم. جالب است بدانید بسیاری از افراد فرایند تغییر رنگ ظروف مسی را بخشی از ظاهر سنتی این ظروف دانسته و برای حفظ اصالت آن‌ها ضروری می دانند. در نتیجه امروزه نیز انتخاب آیشان خرید ظروف مسی نانو نشده می باشد. این مقاله توسط مجموعه مس و مس تهیه شده و در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

مس و مس به عنوان جامع‌ترین ارائه دهنده محصولات مسی در خاورمیانه، همواره در تلاش بوده تا با الهام از زیبایی اصیل فرم‌های طبیعی موجود در جهان پیرامون ما، داستان های برجا مانده از نیاکان و فرهنگ غنی مردم ایران، تنوعی بی‌نظیر از محصولات مسی در دسته بندی‌های گوناگون را در اختیار علاقه مندان قرار دهد. بهره گیری از تجربه استادکاران ایرانی در کنار دقت و مهارت تولید کنندگان در فرایند ساخت ظروف مسی بالاترین کیفیت را موجب شده و در ادامه نیز ارائه توضیحات جامع و پاسخگویی به تمامی سؤالات شما خریداران محترم، تجربه‌ای تکرار نشدنی و دلنشین از خرید ظروف مسی را خلق خواهد کرد.

می‌توانید با مراجعه به بخش فروشگاه وبسایت مس و مس و مشاهده تنوعی کم‌نظیر از محصولات مسی، نسبت به خرید ظروف مسی اقدام کنید.

هدف این مقاله بررسی تمام جوانب استفاده از ظروف مسی نانو شده بوده و تصمیم گیری نهایی بر عهده شما خواهد بود. ظروف مسی نانو شده به زیبایی ظروف مسی دیگر بوده و تغییر رنگ نمی دهند از طرفی ظروف مسی معمولی ظاهر سنتی‌تری داشته و بازگرداندن جلای اولیه به آن ها نیز کار پر دردسری نخواهد بود.

پرفروش ترین محصولات مس و مس

جدیدترین مقالات مس و مس