خانه/راهنمای استفاده ظروف مسی/چیدمان ظروف مسی در بوفه برای خلق ظاهری مدرن با ردپایی باشکوه از سنت‌ها
توسط در ۱۶ام مرداد, ۱۴۰۲ منتشر شدبدون دیدگاه
چیدمان ظروف مسی در بوفه برای خلق ظاهری مدرن با ردپایی باشکوه از سنت‌ها

چیدمان ظروف مسی در بوفه، انتخابی هوشمندانه برای افراد خوش سلیقه است. تمامی انواع ظروف مسی در دسته بندی‌های ظروف پذیرایی، دکوری و آشپزخانه به راحتی می‌توانند تکمیل کننده زیبایی بصری و طیف رنگی بوفه شما باشند. در گذشته تصور می‌شد ظروف مسی تنها برای علاقه مندان به سبک‌های سنتی دکوراسیون کاربرد دارند ولی امروزه با تولید ظروف مسی با طراحی‌های متنوع و چشم نواز امکان استفاده از آن‌ها در هر سبکی از طراحی داخلی ممکن می‌باشد. برای علاقه مندان به محیط زیست و سبک زندگی مینیمال نیز ظروف مسی باتوجه به ماندگاری بالا و البته قابلیت بازیافت انتخابی معقول می‌باشند. البته رعایت نکاتی به هماهنگی بیشتر ظروف مسی با محیط اطراف خود کمک خواهد کرد که در ادامه این مقاله به ذکر آن‌ها خواهیم پرداخت.

انواع ظروف مسی برای استفاده در‌ منزل

شاید مهم‌ترین سوال برای علاقه مندان که خرید ظروف مسی دکوری دوست دارند انجام بدن این باشد که:

برای چیدمان ظروف مسی در بوفه از کدام نوع ظروف می‌توان استفاده کرد؟

ظروف مسی از گذشته‌های دور همراه همیشگی مردم ایران و خاورمیانه در هنگام آشپزی، پذیرایی از میهمانان و بازتابی از هنر ایرانی در خانه بوده‌اند. ظاهر چشم نواز آن‌ها محدود به دسته بندی خاصی از ظروف مسی نبوده و هنر استاد کاران ایرانی در هریک از دسته بندی ها تعریف جدیدی از اصالت و شکوه را خلق کرده است. ظروف مختلفی از هر دسته بندی، مانند قوری و سماور مسی از دسته بندی ظروف مسی آشپزخانه، تمامی ظروف دکوری و‌ پذیرایی همچون آجیل خوری و میوه خوری مسی می‌توانند در هنگام چیدمان ظروف مسی در بوفه بکار بروند.

نکته قابل توجه که در هنگام خرید ظروف مسی برای استفاده در دکوراسیون باید مدنظر قرار بدهید، نوع طراحی و سبک ظاهر آن‌ها می‌باشد که باید در هماهنگی با سبک طراحی داخلی خانه شما باشد. ظروف مسی فیروزه کوب، مینا کاری، قلم زنی و خاتم کاری هریک طیف رنگی منحصر بفرد خود را به خانه می‌افزایند و حس و حال متفاوتی از دیگری را خلق می‌کنند.

نحوه چیدمان ظروف مسی

نحوه چیدمان ظروف مسی

 

نحوه چیدمان ظروف مسی، هرآنچه که باید بدانید!

پنج نکته کاربردی درباره چگونگی چیدمان ظروف مسی در بوفه که به شما کمک می‌کنند ظاهر بوفه خود را چندین برابر جذاب‌تر کنید تا خلاقیت و سلیقه شما هر نگاهی را معطوف خود کند.

۱- از نور سفید و سرد استفاده کنید

بهترین مکمل برای طیف رنگی ظروفی مسی که نارنجی تا سرخ تیره را در برمی‌گیرد، نور سفید رنگ می‌باشد که نسبت به ظروف مسی در زاویه پشت یا بالا قرار گرفت است. استفاده از این ویژگی ظاهری مدرن و نوآورانه به خانه شما می‌دهد.

۲- ظروف مسی را با المان‌های سنتی و روستیک ترکیب کنید

استفاده از پس زمینه‌ها و پارچه‌های مات با رنگ‌های خنثی همچون سفید و کرم و یا دارای طراحی‌های سنتی ایرانی و اسلیمی موجب می‌شود ظروف مسی سریع‌تر مورد توجه قرار بگیرند و‌ جلوه مشخص‌تری‌ در‌ خانه بیابند.

۳- از جزئیات کمک بگیرید

در هنگام خرید ظروف مسی سبک طراحی داخلی منزل خود را درنظر بگیرید. اگر علاقه مند به سبک‌های مینیمال و ساده هستید، از ظروف مسی چکش کاری شده استفاده کنید. اگر دکوراسیون خانه شما از سبک سنتی پیروی می‌کند، ظروف مسی کار شده‌تری مثل ظروف مسی فیروزه کوب یا مینا کاری انتخاب مناسب‌تری هستند.

دقت کنید درهنگام استفاده از ظروف  مسی کارشده برای چیدمان در بوفه، بقیه المان‌ها را باید ساده‌تر انتخاب کنید. نور گرم نیز باعث می‌شود ظروف مسی بوفه به خوبی رنگ و طرح خود را نمایش ندهند.

۴- از گل‌ها و گلدان‌های مسی برای ایجاد تنوع کمک بگیرید

بوفه نقش مهمی در ظاهر کلی خانه داشته و قرار دادن المان‌هایی به جز ظروف متداول، بازتابی از خلاقیت و  مهارت منحصر بفرد شما خواهد بود. گلدان‌های مسی با همراهی زیبایی مثال زدنی گل‌های مسی می‌توانند همان امضای پایان کار مورد نیاز شما برای دکوراسیون منزل خود باشند.

برای مشاهده تنوعی بی نظیر از گلدان‌های مسی و خرید موفق  اینجا کلیک کنید.

۵- از زیاده روی نترسید

اگر محیط خانه شما از رنگ‌های سرد و طرح‌های بی روح اشباع شده، از فرصت چیدمان ظروف مسی در بوفه برای حل مشکل استفاده کنید. ظروف مختلف را در کنار هم بچینید و با استفاده از پارچه‌های ساده و نور سفید از شلوغ شدن بی جهت محیط جلوگیری کنید.

رعایت نکات بالا درهنگام چیدمان ظروف مسی در بوفه به رفع سردرگمی‌های شما کمک کرده و تأثیر بسزایی در نتیجه نهایی خواهد داشت.

چیدمان ظروف مسی در بوفه

چیدمان ظروف مسی در بوفه

ظروف دکوری مسی

مناسب‌ترین انتخاب برای چیدمان ظروف مسی در بوفه، ظروف دکوری مسی هستند. این ظروف با هدف اضافه نمودن ظاهری اصیل و باشکوه به خانه طراحی و تولید شده‌اند و در تمام فرایند تولید، توجه بی اندازه استادکاران به ظرافت و جزئیات طرح موجب شده این ظروف بتوانند در یک نگاه، توجه بیننده را معطوف زیبایی بی حد و‌ مرز خود کنند. در ادامه سعی می‌کنیم انواع ظروف مسی دکوری را معرفی کنیم تا در هنگام چیدمان ظروف مسی در بوفه خود بتوانید از آن‌ها کمک بگیرید.

گلدان مسی: گلدان‌های مسی در طرح‌های گوناگون با الهام از فرهنگ دیرینه ایرانی و طبیعت زیبا تولید می‌شوند. استفاده از این گلدان‌ها در چیدمان بوفه با همراهی گل‌های مسی یا گل‌های طبیعی خشک شده می‌تواند حس صمیمیت و زندگی را به بیننده القا کند.

آینه و شمعدان مسی: آینه و شمعدان مسی می‌توانند در تمام طول سال، به زیبایی هرچه تمام‌تر دکوراسیون و بوفه شما کمک کنند. در هنگام تحویل سال و عید نوروز نیز می‌توانند بخشی از سفره هفت سین و بازتابی از فرهنگ ایرانی باشند.

آفتابه و لگن مسی: در گذشته و بخصوص در دوران قاجار آفتابه و لگن مسی پیش و پس از طبخ غذا برای شست و شوی دست کاربرد داشت. با اینکه آفتابه و لگن امروزه کاربرد خود را از دست داده‌اند اما استفاده از این المان پرخاطره در هنگام چیدمان ظروف مسی در بوفه یادآور سنت‌ها و بیانگر ارزش‌های شما خواهد بود.

ظروف پذیرایی مسی، انتخابی هدفمند.

شاید شما نیز درهنگام خرید برای چیدمان ظروف مسی در بوفه به دنبال انتخابی چند منظوره باشید تا بتوانید هم برای دکوراسیون و هم برای پذیرایی از میهمانان از آن استفاده کنید. ظروف مسی پذیرایی شامل انواع شکلات خوری‌ها، آجیل‌ خوری، قندان، میوه خوری و چندین نوع دیگر از ظروف مسی زیبا و پرکاربرد می‌باشند. پذیرایی با ظروف مسی خاطره ای شیرین از مهمان نوازی شما را در ذهن میهمانان ثبت خواهد کرد و درصورت بکارگیری این ظروف در چیدمان بوفه، سلیقه منحصر بفرد شما نیز توجه همه را به خود معطوف خواهد نمود.

خرید ظروف مسی پذیرایی و دکوری از مس و مس

انتخاب‌های شما درهنگام چیدمان ظروف مسی در بوفه بیانگر علایق، ارزش‌های شما برای بیننده می‌باشند. پس مهم است تا بتوانید ظروف مسی مورد نظر خود را از میان طرح‌های متنوع و با دریافت توضیحات جامع و درستی از محصول مورد نظر انتخاب کنید. مس و مس ارائه دهنده تنوع کم نظیر از ظروف مسی پذیرایی و دکوری می‌باشد و سعی شده تا در هنگام ارائه هر محصول همه اطلاعات مورد نیاز شما عزیزان برای خریدی موفق و مطمئن ثبت شده باشد. هر یک از ظروف مس و مس داستانی منحصر بفرد از هنر و مهارت ایرانی را روایت می‌کنند و امکان برخورداری از آن را برای شما عزیزان در محیط امن خانه فراهم می‌آورند.

پرفروش ترین محصولات مس و مس

جدیدترین مقالات مس و مس