خانه/راهنمای استفاده ظروف مسی/نحوه صحیح چیدمان ظروف مسی در منزل و محل کار
توسط در ۲ام مرداد, ۱۴۰۲ منتشر شدبدون دیدگاه
نحوه صحیح چیدمان ظروف مسی در منزل و محل کار

آیا میدانستید که میتوانید چیدمان ظروف مسی در منزل را به نحوی انجام دهید جلوه خانه شما چند برابر شود؟ خانه‌های ایرانی از دیرباز برای به تصویر کشیدن هنر مردمان این سرزمین در ترکیب رنگ و المان‌های چشم نواز دارای عناصر بومی بوده اند. ظروف دکوری مسی یکی از محبوب‌ترین المان‌ها برای چیدمان منزل بوده که نه تنها بر زیبایی خانه می‌افزایند بلکه هریک نمادی از تاریخ کهن این سرزمین و جلوه‌ای از آیین‌های ارزشمند نیاکانمان می‌باشند. ظروف دکوری مسی دارای تنوع بالایی هستند و استفاده از آن‌ها برخلاف آنچه عموماً تصور می‌شود محدود به سبک خاصی از طراحی داخلی نمی‌شود بلکه در هر سبکی از چیدمان، چه سنتی و چه مدرن می‌توانند داستانی متفاوتی را به سیاق خود خلق کنند. ظروف دکوری مسی شامل انواع گلدان‌‌، آینه و شمعدان، چراغ گرد سوز و آفتابه و لگن هستند.

اگرچه ظروف مسی خود به تنهایی به زیبایی و اصالت تعریفی نو می‌بخشند ولی ترکیب آن‌ها با هنرهای فیروزه کوبی، قلم زنی، مینا کاری و خاتم کاری به دست ماهرترین استادکاران جلوه‌ای از خلاقیت بی‌ انتهای ایرانیان در خلق نقوش چشم نواز و به یادماندنی می‌باشد. محبوب‌ترین ظروف دکوری مسی در دستان توانمند طراحان و استادکاران زنجانی، اصفهانی و تبریزی ساخته می‌شوند و در سراسر ایران و حتی دیگر کشورها بازتابی از هنر بی‌نظیر ایرانیان می‌باشند.

دکوراسیون با ظروف مسی

دکوراسیون با ظروف مسی

دکوراسیون با ظروف مسی

رنگ گرم و ظرافت چشم نواز ظروف مسی در همان نگاه اول، هر بیننده‌ای را مجذوب خود می‌کند. ظروف دکوری مسی به راحتی در کنار دیگر رنگ‌ها و المان‌ها جایگاه مناسب خود را یافته و می‌توانند به زیبایی ساده هر خانه‌، شکوه و اصالت را بیفزایند. بسیاری از ظروف مسی که امروزه برای دکوراسیون استفاده می‌شوند در گذشته نقش کاربردی در خانه‌ها داشتند، مانند آفتابه و لگن که در فرهنگ پذیرایی ایرانیان، به خصوص در دوران قاجار، جایگاه ویژه داشته و قبل و بعد از سرو غذا استفاده می‌شده است.‌ بسیاری دیگر از ظروف مسی نیز هنوز در آشپزخانه‌ها و یا درهنگام پذیرایی کاربرد خود را حفظ کرده‌‌اند و به محبوبیت آن‌ها افزوده شده است اگر تمایل به خرید ظروف مسی آشپرخانه داردی ما در فروشگاه مس و مس با کیفیت ترین محصولات را به همراه قیمت مناسب برای شما آماده کرده ایم. ماندگاری بالای ظروف دکوری مسی و گستره رنگی آن‌ها که طیفی از نارنجی تا سرخ فام را در بر می‌گیرد باعث شده است حتی وقتی برخی از ظروف مسی کاربرد عملی در زندگی روزمره ندارند، به عنوان جلوه‌ای از فرهنگ کهن ایرانی و سلیقه بی همتای مردم این سرزمین در چیدمان منازل بکار بروند.

چیدمان داخلی هر منزلی برای دیگر افراد بیانگر شخصیت و علاقه مندی‌های صاحب خانه و نیز بازتابی  از افکار و ارزش های او می‌باشد. تنوع بسیار بالای ظروف دکوری مسی موجب می‌شود همیشه امکان انتخاب از میان هزاران طرح و رنگ برای تمامی سلیقه‌ها وجود داشته باشد. انتخاب رنگ  و طرح مناسب در ظروف دکوری مسی تجربه‌ای چشم نواز را خلق خواهد کرد. ظروف مسی معمولاً در خانه، در مکانی قرار می‌گیرند که از رنگ‌های سرد اشباع شده و نیاز به مکملی با رنگ گرم‌تر دارد. هرچه رنگ‌های موجود به سفید متمایل‌تر باشند، ظروف دکوری مسی را تیره‌تر و در طیف سرخ‌‌تری انتخاب می‌کنند تا محیط خانه را از محیطی خشک و بی روح به محیطی گرم و صمیمی تبدیل کنند. ظروف مسی فیروزه کوب یا مینا کاری خود ترکیبی از رنگ‌های زیبا هستند که فارغ از پس زمینه‌ای که در آن قرار گرفته‌اند، شکوه هنر و اصالت ایرانی را به رخ می‌کشند.

سبک‌های طراحی مناسب برای چیدمان ظروف مسی در منزل

در گذشته به دلیل تنوع کمتر ظروف مسی دکوری، این ظروف عمدتاً در خانه‌هایی استفاده می‌شدند که طراحی داخلی آن‌ها بیشتر در سبک سنتی بود. اما در سال‌های اخیر علاوه بر اینکه ظروف دکوری مسی در طرح‌ها و فرم‌های متنوع‌تری تولید می‌شوند، توجه بسیاری از افراد خلاق و هنرمند نیز به این مصنوعات دکوری که می‌توانند ظاهری ساده و یا کار شده داشته باشند جلب شده است.

مناسب‌ترین سبک‌های طراحی داخلی برای استفاده از ظروف مسی دکوری سبک‌های سنتی، روستیک، مینیمال و آرت دکو می‌باشند.

علاقه مندان به سبک مینیمال با استفاده از ظروف دکوری مسی که ظاهر ساده‌تری دارند مانند ظروف مسی با پوشش کروم می‌توانند ترکیب رنگی خانه خود را به زیباترین شکل تکمیل کنند. همچنین ماندگاری بسیار بالای ظروف مسی در هماهنگی کامل با سبک زندگی این افراد می‌باشد.

در سبک‌های سنتی و روستیک، توجه به ارزش‌های نیاکان و تاریخ گذشتگان از اهمیت بالایی برخوردار است. ظروف مسی دقیقا همان المان پرماجرایی هستند که در نگاه اول داستانی از قدمت و اصالت را بازگو کرده و توجه بیننده را به خود معطوف می‌کنند.

سبک ارت دکو متعلق به دهه 1920 بوده و امروزه نیز نظر طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. این سبک بیانگر ظاهری زرین و باشکوه است و هدف آن پدید آوردن خانه‌ای غنی از طرح و رنگ درکنار توجه به اصالت و ارزش مصنوعات است. ظروف مسی با رنگ‌های تیره‌تر می‌توانند به راحتی به یکی از محبوب‌ترین بخش‌های این سبک تبدیل بشوند.

نحوه چیدمان ظروف مسی در منزل

نحوه چیدمان ظروف مسی در منزل

انواع ظروف دکوری مسی

ظروف دکوری مسی شامل انواع متنوع با کاربردهای گوناگونی هستند. همچنین در هنگام چیدمان ظروف مسی در منزل، توجه به نکاتی ساده جلوه ظاهری آن‌ها را دوچندان خواهد کرد. از محبوب‌ترین ظروف مسی دکوری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- گلدان مسی: گلدان‌های مسی در فرم‌های مختلف تولید می‌شوند و معمولاً در همراهی با گل‌های مسی و یا حتی گل‌های طبیعی به صورت رومیزی استفاده می‌شوند. برای جلوه هرچه بیشتر، از پارچه‌هایی با طرح‌های سنتی و اسلیمی و با رنگ روشن در زیر آن‌ها استفاده می‌کنند.

2- آفتابه و لگن مسی: آفتابه و لگن همراه باهم استفاده می‌شوند و جلوه‌ای از فرهنگ و آداب و رسوم گذشته ایرانیان در هنگام غذا خوردن و پذیرایی می‌باشند. آفتابه و لگن‌های مسی امروزه با وجود هنر فیروزه کوبی، قلم زنی و خاتم کاری به زیبایی تمام، اصالت و شکوه را به نمایش می‌گذارند.

3-  آینه و شمعدان مسی: شمعدان مسی می‌تواند به تنهایی و یا در همراهی با آینه مسی به کار برده شود. شمعدان‌های مسی در ابعاد گوناگون تولید می‌شوند و علاوه بر استفاده در دکوراسیون، در هنگام چیدن سفره هفت سین نیز بکار برده می‌شوند و نماد چشم نواز دیگری از فرهنگ ایرانی در کنار دیگر اجزای سفره هفت سین می‌باشند.

4- فانوس و چراغ گرد سوز مسی: همراهی رنگ گرم مس با نوری سفید و سرد، زیبایی بصری بی نظیری را خلق خواهد کرد. فانوس‌های مسی امروزه از محبوب‌ترین ظروف مسی تزیینی بوده که جلوه‌ای از سلیقه‌ی متفاوت و خلاقیت در چیدمان منزل می باشند.

خرید ظروف دکوری مسی از وبسایت مس و مس می‌تواند تجربه‌ای لذت بخش برای نگاه ارزشمند شما و سرمایه گذاری بلند مدت در زمان و هزینه باشد. امکان مقایسه طرح‌ها و قیمت‌ها و نیز دریافت اطلاعات جامع از هر محصول به شما کمک خواهد کرد بهترین انتخاب را با توجه به سبک طراحی داخلی منزل خود و آنچه واقعا برای تکمیل آن نیاز دارید را داشته باشید.

جمع بندی چیدمان ظروف مسی در منزل

در این مقاله سعی کردیم ایده هایی در خصوص نحوه چیدمان ظروف مسی در منزل و محل کار را بررسی کنیم، جالب است بدانید گلدان‌های مسی و نیز آفتابه و لگن های مس و مس از محبوب‌ترین و پر فروش‌ترین ظروف مسی دکوری هستند که زیبایی چشم نوازشان با کیفیت بی همتایی تکمیل شده است. گلدان‌های مسی در طرح‌های گوناگونی تولید شده‌اند و هریک مجموعه‌ای از ظرافت و زیبایی می‌باشند. گلدان‌های مسی و ست آفتابه و لگن علاوه بر اینکه زیبایی ظاهری منزل شما را دوچندان خواهند کرد هریک به تنهایی سعی در انتقال مفاهیمی دیرینه از نیاکان و فرهنگ ایرانی را دارند. تمام سعی ما در مجموعه مس و مس جلب نظر شما به شکوه و اصالتی است که استفاده از ظروف مسی دکوری‌ به خانه شما خواهد بخشید البته که این ظروف مسی باید با نهایت دقت و به دست استادکاران توانمندی ساخته شده‌ باشند تا بتوانند هرآنچه شما انتظار دارید را برآورده سازند.

پرفروش ترین محصولات مس و مس

جدیدترین مقالات مس و مس